PARASOLKA CZARNO-ZŁOTA ODBIJAJĄCA OCIEPLAJĄCA 85cm

Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 20,00 zł

Parasolka fotograficzna CZARNO-ZŁOTA o średnicy czaszy 85cm, marki F&V

uniwersalne mocowanie

Parasolka fotograficzna to jedno z bardziej podstawowych i niezastąpionych narzędzi każdego fotografa profesjonalisty. Wykorzystujemy ją zwłaszcza przy pracy w terenie z naturalnym światłem, ale również w każdym zawodowym i amatorskim studio fotograficznym. Może być z równym powodzeniem stosowana w fotografii portretowej, produktowej czy makro.

Parasolka odbija i ociepla światło kierowane na fotografowany obiekt, niwelując jednocześnie cienie. Złota powłoka daje efekt przypominający zachód lub wschód słońca.


Czarna, zewnętrza strona parasolki pozwala kontrolować, ilość światła skierowaną na fotografowaną scenę. Czarna powłoka zatrzymuje światło w czaszy, dodatkowo wytłumia światło odbite, dzięki czemu w kadrze nie będzie niepożądanych refleksów.

Jest to dobre rozwiązanie np. w fotografii produktowej, kiedy główną rolę odgrywa struktura przedmiotu, czy w fotografii glamour i beauty.


Parasolka fotograficzna to najprostszy modyfikator światła, pozwalający zachować lepszą kontrolę nad jego emisją. Do ich głównych zalet zaliczyć można małą wagę i niewielkie wymiary po złożeniu. Montaż i demontaż jest błyskawiczny.

Złota czasza odbijająca wzmacnia odbite światło. Oświetlana powierzchnia zostaje „ocieplona” - kolory zyskują cieplejszy odcień. Oświetlając w ten sposób osobę nadajemy skórze cieplejszy odcień.

średnica czaszy: 85cm

rozmiar po złożeniu: 58cm