PIERŚCIENIE POŚREDNIE DO OBIEKTYWÓW ANALOGOWYCH M42

Dodaj recenzję:
  • szt.
  • 22,00 zł

ZESTAW PIERŚCIENI POŚREDNICH MAKRO

DO OBIEKTYWÓW M42 ( analogowe )

Marki JCC

PIERŚCIENIE POŚREDNIE MAKRO
DO OBIEKTYWÓW M42 (analogowe)

Marki JCC

trzy pierścienie 7mm, 14mm i 28mm

Najwyższej jakości pierścienie pośrednie do makrofotografii. Zakłada się je między korpus aparatu a obiektyw. Powodują zwiększenie odległości pomiędzy płaszczyzną ogniskowania obiektywu a materiałem światłoczułym w aparacie (matrycą bądź filmem) i uzyskanie w ten sposób większej skali odwzorowania. Im dalej odsuniemy obiektyw od aparatu, tym lepsze powiększenie danego obiektu będziemy mogli uzyskać.

http://www.platinnium.i365.pl/lipiec2012/tuba-m42-02.jpg

Oferowany zestaw składa się z trzech pierścieni różnej długości: 7mm, 14mm i 28mm (można je dowolnie łączyć) w tym najmniejszy i największy posiadają wbudowane gwinty: jeden mocujący pierścienie do korpusu, drugi pozwalający na zamocowanie obiektywu do pierścieni.

Cały zestaw wykonany jest z wysokiej jakości galwanizowanego aluminium , wytrzymałego, odpornego na ścieranie i nie podatnego na odblaski. Pierścienie nie posiadają żadnych elementów szklanych czy optycznych - sprawia to że nie wpływają negatywnie na jakość zdjęć. 

Specyfikacja:

Maksymalna długość zestawu - 49mm (trzy pierścienie o długości 7mm 14mm i 28mm)

Działają ze WSZYSTKIMI obiektywami na rynku z bagnetem M42

Są kompatybilne z obiektywami manualnymi i elektronicznymi

Nie przenoszą autofocusa ani wartości przysłony

Bezawaryjne (ze względu na brak elementów elektronicznych)

Nie pogarszają jakości zdjęć (ze względu na brak elementów optycznych)

Powodują spadek jasności obiektywuSposób na ustawienie przesłony (dotyczy aparatów posiadających przycisk podglądu głębi ostrości):

Bez założonych pierścieni (ale z założonym obiektywem) ustawiamy odpowiednie parametry ekspozycji (w tym przysłonę); naciskamy przycisk podglądu głębi ostrości na body aparatu (posiada go większość lustrzanek) - spowoduje to przymknięcie przysłony do ustawionej w aparacie wartości. Trzymając wciśnięty przycisk, zdejmujemy obiektyw.

 

http://platinnium.i365.pl/gopro/piersc1.jpg